Візьміть аркуш паперу і в стовпчик напишіть щонайменше 5 яскравих позитивних проявів характеру, талантів або здібностей (не обов'язково писати одним словом, ви можете описати якість).
Потім напишіть ще 5 проявів характеру чи здібностей, які можна віднести до позитивним.
А потім ще 5, а краще 10 проявів характеру або ваших думок про себе, які можна віднести до позитивних або нейтральних, але які важливі для вас, описують вас, і ви не можете уявити себе без цього (наприклад, ви любите смачну їжу, або естетичний вигляд навколо, або ще щось), а також тих позитивних проявів характеру, які я пишу тексти, мені здається, я добре лажу з дітьми чи розумію чоловіків).
Загалом у вас має вийти щонайменше 20 пунктів.
Візьміть інший аркуш паперу і зробіть те саме для ваших негативних проявів. Якщо раптом виявиться, що негативних проявів у вас менше, наприклад, ви написали 20 позитивних проявів, здібностей і талантів, а негативних знайшли лише 5 і більше не бачите, ви можете подумати про своїх знайомих і друзів і подумати, які негативні прояви і характеристики вони б помітили. Якщо і після цього ви не зможете дописати більше 5 пунктів, поверніться до своїх позитивних проявів і спробуйте дописати ще мінімум 5 пунктів.
Я хочу відзначити ще раз, що важливо писати те, що прямо точно про вас, а не загальні фрази такі, як я дружелюбна, я уважна, я відповідальна, я хороша мама чи я хороша дружина. Тобто. коли ви пишете, ви повинні писати важливі для вас речі, які відрізняють вас від усіх інших. Наприклад, я завжди намагаюся виглядати стильно, тому що це для мене важливо; або я чудово справляюся в критичних і складних ситуаціях, тоді як інші губляться і панікують; або я вмію бути хорошим лідером та організатором і все це помічають.
Потім на окремому листочку запишіть усі свої позитивні прояви в стовпчик, назвавши кожне одним словом або невеликим словосполученням, але так, щоб ви точно розуміли, про що мова, і сенс загального поняття не губився. Це ми робимо для того, щоб ви могли швидко пробігти очима по списку та назвати всі свої таланти, здібності та позитивні якості характеру. Якщо ваш список, який ви зробили раніше, вас повністю задовольняє, можете не переписувати його.
Що робити із негативними проявами характеру? Виберіть один-два негативні прояви, які здаються вам такими, які ви загалом можете прибрати або як мінімум почати працювати над ними. Запишіть їх на окремому аркуші, напишіть, у яких ситуаціях ці негативні прояви починають з'являтися. Запишіть позитивну альтернативу, яку ви хотіли б отримати замість негативної. Спробуйте подумки програти ситуації, де ви дієте у позитивному прояві. Слідкуйте протягом тижня, як виявляються ці негативні якості. Наприкінці тижня проаналізуйте, що вийшло, що не вийшло і чому. Якщо щось не вийшло, спробуйте підкоригувати стратегію або (що теж можливо) вибрати іншу негативну якість і попрацювати над ним (справа в тому, що деякі негативні прояви не так легко прибрати, як здається на перший погляд, і потрібна допомога фахівця).