1

Чому ми стикаємося з опором та труднощами, коли приймаємо рішення вибрати новий шлях?
Тривалість уроку 45 хвилин.
Після перегляду уроку передбачається виконання домашнього завдання,
приблизний час виконання від 30 хвилин.
Додаткові матеріали
до уроку
Ця піраміда показує структуру особистості чи структуру змін особистості. Психологи, коучі та нлп-фахівці знають, що неможливо привести клієнта до серйозних змін, не збудувавши шлях від першого рівня до останнього. Але, правильно побудувавши цей шлях разом із клієнтом, запускається потужний внутрішній процес, який дає клієнту крила та натхнення, відкриває здатність бачити можливості, використовувати ці можливості, робить із клієнта буквально супер-героя, який стає здатним на те, про що раніше він не здогадувався. Правильно збудована піраміда запускає потужні внутрішні зміни, які починають відбиватися у зовнішньому.

Зазвичай люди намагаються досягти масштабної мети застрягаючи на одному рівні – поведінки, який теж дається нелегко і це ви знаєте на прикладі нових звичок. І з одного боку їм доводиться боротися з оточенням, з іншого боку з самосаботажем, що навалився, внутрішнім критиком, які ховаються на рівнях вище. І їм навіть нічого протиставити цьому критику тому, що вони нічого не знають про себе, про свої здібності та про свою життєву місію або як ми це називаємо призначення. Люди нічого не знають про свої цінності, які відіграють найважливішу роль у досягненні цілей і є двигуном і паливом одночасно.
Люди діють лише одному рівні – Поведінка, не здогадуючись, що зусилля тільки на цьому рівні дають 20% результату при 80% дій. Тобто. людина працює 24/7, а результат має 20%.

На цьому курсі ми розпочнемо роботу з перезбирання вашої піраміди особистості. Але кожен із вас працюватиме над своєю власною пірамідою та шукатиме свої власні цілі. Крім того, надалі ви самі зможете не тільки приладнати її до інших ваших цілей, але і в моменті усвідомити, а чи справді ціль, яку вам намагаються нав'язати - це ваша мета.
Домашнє завдання
Напишіть ваше резюме Менеджеру з персоналу Всесвіту. Резюме можна написати у вільній формі, але важливо вказати у ньому такі пункти:

1) Свою мету, яку ви плануєте (або хотіли б) поставити або до якої ви йдете.
Ваша мета – це і є те бажане місце, стан чи статус, до яких ви хотіли б потрапити.
Ця мета повинна бути пов'язана з вашою діяльністю, наприклад, зміна професії, зміна вектора життя, якісь кардинальні зміни, в яких ви відчуваєте себе в збентеженні, напрузі, можливо, відчуваєте страх чи сумніви. Тут метою не може бути покупка автомобіля чи поїздка у відпустку. Це також може бути мета посилити віру в себе та підняти самооцінку. Або чисто теоретична мета, стати директором підприємства або підприємцем.

2) Свої сильні сторони та таланти, які у вас є, і які могли б вам стати в нагоді в новій діяльності
(мінімум 10, а краще 20)
Ви можете спочатку перерахувати всі ваші здібності, сильні сторони та таланти, а потім окремо записати ті, які можуть знадобитися для вашої мети. Важливо записати саме ті сильні сторони та таланти, які саме ваші, а не писати загальноприйняті визначення на кшталт «усидливість, уважність, пунктуальність» тощо. (наприклад, ви не раз помічали, що вам щось дається легше, ніж іншим, або у вас виходить краще і швидше, наприклад, ви екстраверт і легко спілкуєтеся, домовляєтеся, або ви інтроверт і здатні до сфокусованої та тривалої роботи в тиші, або ви вмієте класно писати або навпаки добре говорите і вас усі слухають.

3) Свої цінності, які так чи інакше пов'язані з вашою метою
Запишіть, заради чого або для чого ви хотіли б досягти своєї мети. Або що більше вам могла б дати ваша мета – стан свободи, досягнення стану гармонії у світі, популярність і слава, допомога людям і т.д. (Тут не можна писати фінансові цілі або матеріальні цілі, типу «тоді я куплю будинок», має бути щось більше, щось, що знаходиться «за будинком», тому що будинок – це засіб для досягнення певного стану)

3) Свої переконання, які могли б вам допомогти та/або перешкодити на цьому шляху
Наприклад, ви можете написати, що я вважаю, що я гідна отримати цю мету, тому що:
1, 2, 3, 4…
Або, я хочу, але думаю, що не гідна чи боюся, що не впораюся, бо:
1, 2, 3, 4…
Напишіть, якнайбільше всіх «за» і «проти», щоб у вас було з чим працювати далі, і щоб наприкінці курсу порівняти, що змінилося, які моменти вам вдалося покращити

4) Запишіть свою ідентичність та місію
Можна написати коротко, як ви зараз це відчуваєте та розумієте – хто ви і який внесок ви вносите чи хочете внести у світ. Можна написати два варіанти, перший, це як ви відчуваєте це зараз, і другий, що ви хотіли б щодо поставленої вами мети на початку вашого резюме.

Наприклад, ви могли б написати щось подібне:
Я претендую на важливі та позитивні зміни в моєму житті (напишіть які: поміняти професію, стати впевненішою у собі, знайти свій шлях у житті і змінити своє життя тощо).
Я вважаю, що варта цих змін тому, що я (опишіть свої сильні сторони, таланти, гідності).
Ці позитивні зміни відмінно порівнюються з моїми життєвими цінностями та потребами (напишіть якими саме, від 3 до 10)
Я вважаю, що варта цих змін тому, що (напишіть щось ще, будь-які 3-5 аргументів)
Я гідна цих змін, але є кілька моментів, які змушують мене сумніватися (напишіть будь-які 3-5 речей, страхів, переконань, сумнівів, які з'являються у вас, коли ви думаєте про свою мету, наприклад, "я боюсь, що не гідна", "я боюсь, що не впораюся" тощо).
Я думаю, що гідна цих змін тому, що я почуваюся (ким? хто я? хто я у своїй цілі чи у своєму житті?) Заради чого більшого у житті (для людей, для суспільства, для світу) я хочу бути тим, ким хочу.

Напишіть так, як зможете, як ви це бачите та розумієте зараз. Це ваша відправна точка, яка дасть вам розуміння, куди ви йдете та навіщо, а також дасть матеріал для подальшої роботи. Якщо ви наважитеся пройти повний курс, то це буде відмінний спосіб порівняти ваше "до" і кінцевий результат.

Перейти до уроку №2
"Мотивація для руху вперед"