6

Внутрішній критик: чому він перемагає та як послабити його тиск
Тривалість уроку – 17 хвилин.
Після перегляду уроку передбачається виконання коучингової техніки для роботи з вашою свідомістю (близько 20 хвилин).
Додаткові матеріали
до уроку
Коротка інформація з уроку:

Діяльність внутрішнього критика може бути великою і в деяких випадках вимагати тривалої та глибокої роботи. Ми не будемо занадто занурюватися в цю тему і зупинимося на тому його прояві, коли він сумнівається в наших здібностях і всіляко відмовляє нас від дій або знецінює їх.
У цьому випадку, ви швидше за все пригадаєте кілька його козирних фраз, якими він впливає на вас.

Зазвичай це фрази, які узагальнюють і знецінюють, наприклад: "ти невдаха", "все можуть, а ти ні", "це нікуди не годиться", "все це нісенітниця", "вони краще, ти гірша"
фрази, які говорять про неможливість: "ти не зможеш", "у тебе не вийде", "багато людей не змогли і ти не впораєшся"
фрази, які залякують: "Осоромитися хочеш?"

Знаючи про узагальнення і залякування, ми можемо чітко відслідковувати, до якої категорії відноситься фраза нашого критика, і або брати під контроль страх критика, або розбирати узагальнення на дрібні складові, щоб критик переконався, що він поспішив з висновками та узагальненнями, і щоб ви самі бачили, що ви робите добре і де припустилися (або могли б припуститися) невеликих помилок і побудували план для покращення навичок.
Домашнє завдання - техніка
Для заспокоєння критика (до речі, не тільки внутрішнього;)), який каже, що у вас не вийде і знецінює вас чи ваші дії.

Візьміть аркуш паперу і напишіть мінімум 20 причин, чому вам вдасться досягти вашої мети або чому, що ви робите на шляху до вашої мети важливо для вас, вашої родини або інших людей. Якщо ваш критик знецінює і вас і ваші цілі, напишіть щонайменше 15 причин, чому у вас вийде і 15 причин, чому це важливо. Якщо ви напишіть більше причин, то це буде ще краще. Також дуже добре буде, якщо в ці причини ви впишіть свої таланти, потреби та цінності. Адже одна справа просто написати, що ви наполегливо працюватимете в гонитві за грошима, а інша справа написати, як ваша мета допоможе вам розвиватися як особистості. Ви пам'ятаєте про піраміду особистості? Якщо ви підключаєте до вашої мети себе, свої таланти, здібності, потреби та цінності, це стає сильнішою метою, ніж мета, в яку ви не берете себе, а берете лише свої дії.

Під час записування постарайтеся поринути у відчуття ваших талантів, ваших потреб, вашої мети, до якої ви йдете. Добре, якщо ви відчуєте стан внутрішнього розширення, передчуття чи радості, впевненості у своїх силах. Відчуйте, як вам буде, коли ви досягнете своєї мети. І не просто досягнете, а й помітите, як розкрилися ваші таланти та зросла ваша внутрішня сила. Відчуйте радість інших людей – це можуть бути ваші близькі, чи ваші діти, чи чужі люди, яких ви поки що не знаєте, але які з'являться на вашому шляху та підтримуватимуть вас. Побудьте в цьому стані якийсь час.

Додатково ви також можете приєднати до цієї техніки свій список сильних якостей і талантів і наповнитися ще більшим відчуттям того, що у вас все вийде.

Якщо вам не вдалося це відчути під час написання, ви можете відкласти написане і повернутися до нього, коли будете готові. Тоді перечитайте написане і пориньте у цей стан.